Wyświetlono posty wyszukane dla hasła: PZHGP - Zarząd Główny

Serwis ZG PZHGP - www.pzhgp.pl

Witam serdecznie.

Chciałbym poznać opinie forumowiczów odnośnie serwisu internetowego Zarządu Głównego PZHGP (www.pzhgp.pl).

Jest to serwis stworzony dla Was w związku z czym interesują mnie również propozycję jego zmian i ulepszeń, które po rozpatrzeniu będę starał się wdrażać.

Administrator serwisu
Marcin Mazanek

Uważam,że portal pracuję poprawnie,lecz chciałbym żeby dokonano na nim małych przeróbek:
-Żeby można było na stronie się logować,mieć użytkownika tak jak na Dobrym locie posiadają.
-Żeby można było po zalogowaniu usuwać swoje stare ogłoszenia i dodawać nowe.
-Żeby można było dodawać zdjęcia do ogłoszeń jak będziemy chcieli sprzedać gołębie lub coś innego związanego z hodowlą.Takie są moje propozycje.Dobry lot!

 » 

Dodatkowy Dział na stronie Zarządu Głównego PZHGP

W mojej ocenie na stronie ZG PZHGP powinien być dział poświęcony interpretacji Regulaminów.
W chwili obecnej wiele interpretacji jest udzielanych ustnie najczęściej na telefon. Czy taka interpretacja jest wiążąca? Mam spore wątpliwości.
Interpretacja podana na oficjalnej stronie była by dużym usprawnieniem.

Kłusownictwo

Co do tych ludzi którzy na pzhgp piszą, to ja porozumiem się z Zarządem Głównym bo im trzeba uświadomić że pomagają w przestępstwie.

Plan lotów 2009

W związku z tym, że jestem członkiem Oddziałowej Komisji Lotowej chciałbym odnieść się do proponowanych kierunków lotów na 2009 rok.
W Oddziale nie ma jednomyślności a nawet w Sekcjach głosy są podzielone. Każda Sekcja proponuje swój kierunek. za cały ten galimatias odpowiada Zarząd Oddziału, który nie prowadzi stanowczej polityki lotowej.
Kierunek lotów został ustalony na 4 lata i należy przeciąć wszelkie spekulacje co do jakichkolwiek zmian. Tym bardziej, że z komunikatu z dnia 20.01.2009 Zarządu Głównego PZHGP Furstenwalde jest aktualne.
Kiedy był kierunek południowy (Zgorzelec) konkursy trwały długo, a roczniaków w gołębnikach było bardzo mało. Po zmianie kierunku na zachodni sytuacja diametralnie zmieniła się na korzyść. Konkursy trwają krótko, na takie loty ja Furstenwalde hodowcy wkładają dożo gołębi rocznych z bardzo dobrym rezultatem. Osiągamy dobrą szybkość, coraz więcej hodowców zamyka klasy, a co najważniejsze loty z tego kierunku są praktycznie bez większych strat. Czego chcieć więcej?
Czy to nadmiar szczęścia zmusza niektórych hodowców do szukania czegoś innego? A tym samym wielkiej niewiadomej?
Hodowcy którzy dbają o swoich pupili potrafią przygotować ich do sezonu. Dbają o profilaktykę, zdrowie gołębi, dzięki czemu te polecą z każdego kierunku i przy mniejszych czy większych stratach. Natomiast Ci, którzy nie posiadają tych umiejętności, ciągle będą szukać zmian kierunku. Raz z południa, raz z północy, ze wschodu i zachodu - wszędzie będzie źle!
Tu nikt nikomu nie dogodzi, dlatego potrzebna jest większa stanowczość Zarządu Oddziału.
Można w przyszłości rozważyć kierunek północny. Przeglądałem wyniki Radzynia Podlaskiego, oni lecą z północy, nie mają gorszych wyników od nas.
Ale czy to zdało by egzamin w naszym przypadku?
Mamy dobrze, nie szukajmy niewiadomej.
Adam Chudek

 » 

Plan lotów 2009

Witam!
Panie Adamie napisał pan "Tym bardziej, że z komunikatu z dnia 20.01.2009 Zarządu Głównego PZHGP Furstenwalde jest aktualne." To oczywista nieprawda lub po prostu nie wie pan gdzie sprawdzać ale to musimy panu wybaczyć bo faktycznie ciężko tę informację odnaleźć jak się nie wie gdzie szukać a sam miałem z tym niejakie problemy.
Tu jest link do listy miejscowości z jakich możemy wypuszczać http://www.pzhgp.pl/dane/2008/Aufla.doc
A tutaj ten komunikat http://pzhgp.pl/index.php?kat=akt&id=367
Poza tym w ostatnim numerze hodowcy "Styczeń 09" jest artykuł PO prezydenta pana Maśnicy na temat lotów z niemiec.
Jak przeczyta pan komunikat i przestudiuje listę miejscowości to na pewno wszystko będzie jasne. Lista z której pan zapewne korzystał to lista z pomiarami sferycznymi która obowiązuje do wyliczeń odległości z lotów.
Co do kierunku lotów i polityki Zarządu Oddziału. Kierynek lotów nie został zmieniony a jedynie w ramach korekty zmienione miejscowosci. Co ja rozumiem przez kierunek lotów ano to że kreślę linię z siedlcec do Furstenwalde ewentualnie na krotoszyn dla mnie to jest kierunek. Ale każdy ma prawo do własnej oceny. Chojna faktycznie leży wyżej ale podyktowane to bylo tym że mielibyśmy do wyboru loty z Chojny z limitami albo Konigs Wusterhausen 570-610km. Kategoria C została skrócona do 500 km więc logika i kasa przemawia za tym że nie ma się pchać dalej (dodatkowe koszty transportu, kwity które obowiązują od tego roku i dodatkowe koszty których nie znam ale wiem ze takowe są).
Podzielam kolegi zdanie że mieliśmy przez ostatnie kilka lat udane loty, sam nie jestem zwolennikiem dużych zmian skoro jest dobrze. Nikt nie forsuje kierunku na północ ale pomimo to i tak maratony z niej polecimy. Moja sekcja najchętniej by leciała z północy wiadomo dlaczego (ewentualna poprawa wyników). Ja uważałem że poradzę sobie i z tego co jest pod warunkiem ze krótkie loty zrobimy po linii długich.
Jeśli ustalimy taki plan jak podsunął nam zarząd oddziału i będzie niezbyt udany sezon pierwszy podniosę rękę w sekcji aby powrócić na kierunek z lat poprzednich. Dla mnie ważniejsze są gołębie niż "flakony" chociaż i je miło zbierać po sezonie.
Pozdrawiam

Lot Narodowy 2009

Prezydium Zarządu Głównego PZHGP, w porozumieniu z Komisją ds. Organizacji Lotów Narodowych, ustaliło termin lotu narodowego w 2009 roku. Lot odbędzie się w dniu 4 lipca 2009 roku (sobota) z miejscowości Ostenda.

Czy można manipulować z czasem nastawienia w ESK

Pp026 napisał: „...Różne są sposoby eliminowania konkurencji.
Ta wydaje się być mało sportowa.
Pewnie zawodowcy poczuli się zagrożeni?” ___Tak sobie czytam ten Twój post kochany PP już trzeci dzień i zastanawiam się, co by tu odpisać? Z tego postu jednoznacznie wynika, że sugerujesz czytającym, jaki to ten wzkapsa jest zawistnik, który nie potrafi FER PLEY walczyć. Tylko szuka różnych kruczków regulaminowych, żeby wyeliminować mistrza z walki. Hm, poważne oskarżenie, więc muszę się bronić. Jakby ten post napisał zwykły hodowca, to bym się tylko skrzywił i pewnie bym mu nie odpowiedział. Ale jak to pisze osoba, która wprowadza poważne poprawki (z ramienia ZG) do Regulaminu L-Z, to dla mnie jest to poważna sprawa. Ja tu na forum chciałem już wielokrotnie zabrać głos na temat mentalności (mentalność – charakterystyczna struktura umysłu, swoisty sposób myślenia i odnoszenia się do rzeczywistości) członków Zarządu Głównego, a szczególnie Prezydenta PZHGP (bez którego zgody, nie można nawet dodać przysłowiowej kropki nad „i” dostawić). Do czego zmierzam, ano do tego, że nie podoba mi się, jak Jan Kawaler wcale nie zauważa tego, że ten związek staje związkiem tylko dla elity. To jest dla tych, których stać na najlepszy pokarm, na codzienny wywóz (trening) swoich gołębi, na zakup najlepszego materiału rozpłodowego itp. W tej elicie (kilka setek osobników) ułatwia się wszystko, nawet zapewnia im się, żeby wszystkie loty, odbywały się cieplarnianych warunkach (pod ich szybkie, ale delikatne i „nie myślące gołębie”). A my, ta 40 tysięczna mierzwa, mamy służyć jako ściółka do ich wspaniałych wyczynów. Czyżby Pan Prezydent nie zauważył, że u nas od paru lat utworzyła się pokaźna grupa zawodowców, która sobie nieźle żyje z hodowli gołębi? (Niech sobie żyją, ale niech nam nie wyludniają Oddziałów, przenosząc się co dwa lata, do innego oddziału gdzie zdobywają wszystko co jest do zdobycia.) Co z tym fantem robić? Nie wiem. Ale wiem jedno, to Prezydent PZHGP powinien przynajmniej coś napomknąć na ten temat. A nie patrzeć bezczynnie, jak się produkuje różnego rodzaju furtki, pozwalające zawodowcom wykańczać nasz związek.


No cóż ja nie muszę rozbierać każdego słowa na litery, a zdania na sylaby by stwierdzić, że przy obecnych przepisach lotach wygrywać może tylko najlepszy nie podlega dyskusji.
Moja przyzwoitość i uczciwość nie pozwala nawet pomyśleć, że może być inaczej. I nie przeszkadza mi to, że w obecnym czasie muszę jeszcze nadrabiać braki do tych najlepszych.
W klasyfikacjach poza nielicznymi ( konkurs Redakcji Hodowcy - zespół lotników) liczą się małe grupy gołębi najczęściej to 4 szt. Wg mojego rozumowania posiadanie tylko 4 szt bardzo dobrych gołębi nie wyklucza hodowcy z osiągnięcia wielkich sukcesów.

PS
Ja nie mam żadnej mocy sprawczej w PZHGP. Tak się tylko złożyło, iż miałem bardzo mocno przemyślane pewne kwestie dotyczące Regulaminu Lotowo Zegarowego i zaprezentowałem je. I co najważniejsze sporo z nich zostało uwzględnionych. Dlatego namawiam wszystkich by pisali propozycje zmian. Nie na zasadzie to jest złe tylko jak ma być by było dobrze ( konkretny zapis) .

Plan lotów 2009

Witam,

ad.1 Tak - Regulamin Zebrań sprawozdawczo - wyborczych Rozdział VIII §6 -
poniżej ten fragment Regulaminu zebrań:

ROZDZIAŁ VIII
TECHNIKA GŁOSOWANIA PRZY WYBORZE WŁADZ ZWIĄZKU

§ 6.
Gdy w czasie trwania kadencji zminiejszy się skład osobowy władz Zarządu
Głównego, Zarządów Okręgów, Oddziałów oraz Komisji Rewizyjnych i Komisji
Dyscyplinarnych wynikłych z wystąpienia ze Związku, rezygnacji, odwołania,
śmierci, orzeczeń Komisji Dyscyplinarnych, wówczas następuje uzupełnienie kolejną osobą, która na ostatnim zebraniu sprawozdawczo - wyborczym otrzymała
największą ilość głosów spośród tych które odpadły.

ad.2 Tak - "Statut" Rozdział XIII §52 - poniżej ten fragment statutu:

ROZDZIAŁ XIII
WALNE ZEBRANIE ODDZIAŁU

§ 52
1. Najwyższą władzą Oddziału jest Walne Zebranie Członków lub Delegatów.
2. Udział w Walnym Zebraniu biorą :
a. z czynnym i biernym prawem wyborczym wszyscy członkowie Oddziału, jeżeli ich
liczba nie przekracza 90 członków, lub Oddział nie posiada sekcji.
Jeżeli liczba członków Oddziału przekracza 90 członków i Oddział posiada sekcje,
to udział w Walnym Zebraniu z czynnym i biernym prawem wyborczym biorą delegaci
wybrani w Sekcjach wg klucza :
o do 120 członków, 1 delegat na 3 członków Sekcji,
o od 121 do 200 członków, 1 delegat na 4 członków Sekcji,
o powyżej 200 członków, 1 delegat na 5 członków Sekcji.
Delegat wybrany na Walne Zebranie Oddziału, zachowuje mandat na okres 4 letniej
kadencji. Delegatem na Walne Zebranie Oddziału może być wybrany każdy członek
zwyczajny, bez względu na pełnioną funkcję we władzach związkowych pod
warunkiem, że wybór ten nastąpił w jego macierzystej Sekcji, oraz posiada 2.
letni staż związkowy do władz Oddziałowych Związku.
Wybiera się nowych delegatów, jeżeli w trakcie trwania kadencji została
utworzona nowa Sekcja - jako organ pomocniczy Zarządu Oddziału, według klucza
przyjętego dla Walnego Zebrania Oddziału.
Delegatem na Walne Zebranie Oddziału nie może być członek zwyczajny, jeżeli
został ukarany prawomocnym orzeczeniem Komisji Dyscyplinarnej, a kara nie
została zatarta,

b. z biernym prawem wyborczym Prezes Zarządu Oddziału, członkowie Zarządu
Oddziału, Oddziałowej Komisji Rewizyjnej i Oddziałowej Komisji Dyscyplinarnej,
jeżeli nie są Delegatami,
c. z głosem doradczym zaproszeni goście.

Cały tekst statutu i rerulaminu dostępny jest na naszej stronie internetowej
www.pzhgp.pl

ZG PZHGP Chorzów

Czyli jednak mamy prawo dobrać delegatów co napewno zrobimy w następny weekend. Zgodnie z tym samym Sekcja Siedlce wybiera delegatów w ten weekend.
Odchodząc z Sekcji Siedlce odeszło nas 28 hodowców czyli wybieramy 7 delegatów.